Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Senior klub Šafrán

Vznik a aktivity klubu

 

Senior klub Šafran vznikol v roku 2013 po oslavách 900. výročia prvej písomnej zmienky o našej obci.  

Členmi sú: Štefan Olejka (vedúci súboru), Anna Beláková, Mária Olejková, Jolana Straková, Mária Jemalová, Marianna Olejková, Viera Líšková, Teodor Humaj, Ing. Rudolf Lisý, Ján Kleman a Július Kleman (mladší spevák a harmonikár). V začiatkoch s nimi účinkoval aj Richard Balogh, ktorý sa odsťahoval do inej obce.

V roku 2014 sa jeho členovia zúčastnili regionálnej prehliadky voľnočasových aktivít seniorov „Jeseň je dar“ v Zemianskych Kostoľanoch. V roku 2015 sa tiež zúčastnili tejto prehliadky a úspešne reprezentovali našu obec, čoho výsledkom boli rozhovory s členmi klubu v relácii Slovenského rozhlasu. V Zem. Kostoľanoch svojím vystúpením spríjemnili spoločný život  aj dôchodcom v miestnom penzióne. Potešili spevavým a veselým programom aj prítomných na aktíve dôchodcov v našej obci. Pri príležitosti mesiaca úcty k starším navštívili penzión v Nitrianskych Sučanoch a jeho obyvateľom spríjemnili ich jeseň života. V svojej činnosti pokračujú aj tento rok 2016. Boli pozvaní susedmi z Dolných Vesteníc do programu „Zaspievajte si s nami“. A znova sa zúčastnili prehliadky v Zemianskych Kostoľanoch. Našim občanom sa predviedli hudobno-zábavným programom na záver tohtoročných hodových osláv obce Nitrica.

Tešíme sa z ich aktívneho života a ďakujeme za veselé vystúpenia zložené z piesní, hovoreného slova i scénok , ktoré doteraz pripravili a veríme, že takto s elánom sa budú naši „šafranisti“ stretávať aj naďalej.

Nájdete nás tiež na: https://www.facebook.com/seniorklubsafran/?fref=ts


 

dnes je: 21.7.2017

meniny má: Daniel

webygroup

Úvodná stránka