Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Správa daní a poplatkov

Miestne dane sú významným zdrojom vlastných príjmov obce. Dane sú povinné platiť fyzické osoby a právnické osoby. Je povinnosťou fyzických aj právnických osôb dobrovoľne oznámiť obci, že im vznikla daňová povinnosť, ako aj daň dobrovoľne zaplatiť. Druhy miestnych daní(predmet dane, sadzby, lehoty, oslobodenia, …) sú ustanovené v jednotlivých všeobecne záväzných nariadeniach obce. Obec zaviedla na svojom území nasledovné miestne dane a poplatky:

- Daň z nehnuteľností
- Daň za užívanie verejného priestranstva
- Daň za ubytovanie
- Daň za psa
- Poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady
- Daň za predajné automaty
- Daň za nevýherné hracie automaty

Miestne dane a poplatok za komunálne odpady môžu fyzické a právnické osoby platiť bankovým prevodom na účet obce, poštovou poukážkou alebo priamo v pokladni obce na obecnom úrade. Pri platbe v hotovosti je potrebné predložiť platobný výmer.

Vybavuje

Ingrid Dudášová
tel.: 046/5497130
e-mail: ingrid.dudasova@obecnitrica.sk

dnes je: 27.5.2018

meniny má: Iveta

Príspevok 2% zaplatenej dane z príjmov

Milí rodičia, vážení spoluobčania. Občianske združenie “Rodičovské združenie pri Základnej škole s materskou školou Nitrica” sa aj tento rok, tak ako po minulé roky v zákonnej lehote zaregistrovalo ako uchádzač o 2% zaplatenej dane z príjmov od fyzických alebo právnických osôb za rok 2017.

Úvodná stránka