Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Nitrica.

Zlatý AMOS, správa o súťaži, poďakovanieVytlačiť

V sobotu 12. mája 2018 prebehlo semifinálové kolo

ankety o najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku,

ktorého sa zúčastnilo 12 postupujúcich učiteľov z celého Slovenska.

V závere porota vyhlásila mená 8 učiteľov, ktorí sa prebojovali do finále ankety.

Medzi postupujúcimi bola aj naša pani učiteľka Monika Krajčíková.

Osem finalistov bojovalo v nedeľu večer 13. mája 2018 o titul Zlatý Amos v troch súťažných kolách.

Prvé kolo bola videovizitka, v ktorej žiaci predstavili svojho učiteľa a uviedli, prečo ho do ankety prihlásili.

Druhým bola voľná disciplína, vyučovací predmet predstavený v rôznych žánroch. Úlohou učiteľov bolo pripraviť si so svojimi žiakmi program trvajúci dve minúty, kde hlavnú úlohu hral učiteľ. Pani učiteľka Krajčíková musela pripraviť predmet GEOGRAFIA v žánri DIVADLO.  Spolupracovali s ňou 5 naši piataci: Dorotka Mináriková, Igor Humaj, Paulínka Cinková, Sara Popadič Alvarado a Kristínka Šramková.

V treťom kole učitelia museli pohotovo odpovedať na otázky, ktoré si pre nich pripravili malí školáci zo Základnej školy v Kechneci.

V hľadisku sme mali podporu z našej školy – skupinu žiakov (Alicka Hejtmánková, Miško Kudry, Viki Macková, Bronka Pančová, Vaneska Straková), ktorí Monike Krajčíkovej fandili  v sprievode pani učiteľky Mariany Halovej. Tá žiakom pomáhala aj s  prípravou videovizitky. Decká povzbudzovali zvukom –potleskom i výskaním, ale aj obrazom – pripravenými transparentami J.

Po 2 náročných dňoch skúšok, tréningov, príprav, prezliekaní, ale aj cestovania večernou Bratislavou na ubytovňu, sme sa dočkali úspešného konca.

Pani učiteľka Monika Krajčíková získala titul AMOS  SYMPAŤÁK (internetové hlasovanie verejnosti). Náš „súťažný tím“ dostal počas týchto dvoch dní niekoľko pochvál od prítomných divákov, učiteľov, ale i od režiséra, štábu i moderátorky (Adela Vinczeová).

Bola to zaujímavá, náročná, ale aj príjemná a zábavná skúsenosť pre deti i pani učiteľky. Sme radi, že sme takto úspešne reprezentovali našu školu i obec.

Poďakovanie pani učiteľky Moniky Krajčíkovej:

„Milí žiaci, rodičia, kolegovia, občania i priatelia!

Ďakujem za všetky hlasy, ktoré ste mi poslali! Veľmi si to vážim a úprimne ma to teší!

V prvom rade chcem vyjadriť poďakovanie všetkým žiakom, ktorí ma do ankety prihlásili. Veľmi milo ma tým prekvapili, ale aj potešili. Ďakujem aj vedeniu školy, že svojím súhlasom mi umožnili sa tejto celoslovenskej ankety zúčastniť, nacvičiť so žiakmi súťažné disciplíny, absolvovať povinné sústredenie i dvojdňové záverečné kolá súťaže. Ani som si nemyslela, že učiteľ z našej malej školy by sa mohol dostať do užšieho výberu poroty. S prihláškou pomáhali deťom p. uč. Halová a p. uč. Trebichalský, s prípravou videovizitky o mne žiakom pomáhala hlavne p. uč. Mariana Halová, pomocnú ruku priložila aj p. uč. Klára Oršulová, za čo im všetkým patrí moja vďaka.

Aj ostatní kolegovia ma podporovali, pomohli pri zabezpečení rekvizít (Toček, Beňo), vyzývali k hlasovaniu (p. riaditeľka) a držali nám palce.

Najviac námahy však vynaložili vyššie spomínaní 5 žiaci- herci z piatej triedy, ktorí so mnou nacvičili divadlo na tému Geografia. Snažili sa, boli veľmi šikovní. Ďakujem aj deťom, ktoré nás boli podporiť v hľadisku v Dome kultúry Zrkadlový háj v Petržalke. Fandili „ostošesť“! Okrem nich mi tam bola oporou p. uč. Halová, ktorá dohliadala na naše deti, pomáhala s prípravou i organizáciou presunov i nácvikov.

Veľkú vďaku chcem vyjadriť obecnému úradu na čele s  pánom starostom, ktorí nám veľmi pomohli aj tým, že zabezpečili pre nás dopravu do Bratislavy i späť, čo nám iné skupiny iba v dobrom závideli! Zamestnanci OÚ (hlavne Janka Klemanová) mi pomohli s tlačou obrazového materiálu ku kostýmom a zabezpečili informovanosť celej nitrickej verejnosti o mojej účasti v ankete. Ich info o hlasovaní určite prispelo k môjmu víťazstvu, za čo im veľmi ďakujem.

Každému človeku dobre padne, keď cíti, že okolie mu prejavuje podporu, a mňa ako učiteľku to povzbudzuje a zaväzuje k ďalšej tvorivej a svedomitej práci s našimi deťmi.“

V  Ď  A K  A  !!!                                                                   Monika Krajčíková

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 15.10.2018